Kevin David Mitnick valószínûleg nem a világ legnagyobb és legjobb hackere - azonban kétségtelen, hogy õ a leghíresebb. a média által is igen felkapott. A social engineering, a rábeszéléses meggyőzés nagymestere. Letartóztatása óta felhagyott az illegális tevékenységek űzésével, ma biztonságtechnikai tanácsadó.
1964-ben született és Los Angeles jómódú külvárosában nõtt fel. Szülei igazi középosztálybeli amerikaiak voltak.Pályafutását 10 éves korában kezdte, amikor is sikerült kiszednie a Los Angeles utcáin cirkáló buszsofőrökből jegyek lyukasztásának rendszerét, így magának „gyártotta” a buszjegyeket. Később középiskolás korában folytatta tevékenységét, egy szinttel feljebb, elkezdett stílusosan szólva telefon betyárkodni. Na ez persze így nem teljesen igaz, ő gyakorlatilag rájött az ingyen telefonálás lehetőségére, pontosabban átlátta a telefon társaság számlázási mechanizmusát, és másoknak számláztatta ki hívásait.
Később a Los Angeles-i Számítógép Kezelői Oktatási Központban tanult tovább, ahol is rájött az iskolai rendszer sebezhetőségére, és teljes rendszergazdai jogosultságot szerzett, és garázdálkodott kedvére. Az iskola igazgató azonban erre rájött és "alkut" ajánlott neki vagy ingyenesen részt vesz az iskolai biztonsági rendszer fejlesztésében, vagy a rendszerbe való betörés miatt felfüggesztik, Ő szívesen segített így végül cum laude minősítéssel fejezte be tanulmányait. (cum laude = dicséretes {szigorlati, államvizsgai érdemfokozat is)
Bár korábban volt letartoztatva számítógépes adatok lopásáért, és egy év próbaidőt is kapott, ez azonban nem volt elég neki, hogy visszatérjen a jó útra. minden tudását és energiáját arra fordította, hogy amennyire lehetséges kiképezze magát a számítógépes és kommunikációs rendszerek biztonságával kapcsolatban - mindezt persze egyáltalán nem jó szándékúan.
Betört a Pentagon rendszerébe is és ott "úgy turkált az adatokban" mintha csak a sajátja lett volna. Ezt már az amerikai kormány sem nézte jó szemmel és letartoztatták, ezúttal 6 hónapra a vád "állami dokumentumok jogosulatlan használata" volt. Letartóztatásai úgy tûnik rossz hatással voltak rá, minden szabadulása után még nagyobb gõzerõvel vetette magát a hackerkedésbe, miközben igyekezett "tisztára mosni" a magát. A tárgyalás után törölte a bíró bankszámláját,, majd egy idõre eltûnt... Késõbb visszatért az USA-ba, ám alig, hogy újdonsült barátnõjével Thousand Oaks-ba költözött, 1987-ban illegális telefon-hitelkártyaszámok használata miatt kereste fel a rendõrség. A vádak között ebben az esetben már szoftverlopás is szerepelt: a Santa Cruz Operation nevú kaliforniai szoftvercég szerverérõl "vett kölcsön" Kevin pár fejlesztést. 1987 decemberében 36 hónap börtönbüntetést kapott. Szabadulása után egy ideig még folytatta hacker tevékenységét, de végül 1995-ben, majd 2000. január 21-én szabadult, de még két évre eltiltották az internethasználattól, bár kérdéses, hogyan tartatták be vele. Azóta biztonságtechnikai tanácsadással, módszerek kidolgozásával keresi kenyerét, megalapította a Mitnick Security Consulting, LLC biztonságtechnikai konzultációt, több könyvet is írt.
Számos dokumentumfilm és könyv (könyvek közül a leghírhedtebb a "The Art of Description a megtévesztés mûvészete címû, melyet maga Mitnick írt.) foglalkozik életével, és természetesen hollywoodi filmgyárakat sem hagyta ez hidegen életéről szól pl a Takedown "A rendszer ellensége" című film is.
Forrás: www.hackerinfok.atw.hu, wikipédia
A leghíresebb hacker: Kevin Mitnick
2019.03.06. 11:29 - CrazyHardware
Címkék: szerver biztonság hacker pentagon hacking adatlopás USA Security Kevin Mitnick számítógépes rendszerek internetes tolvaj szoftver hamisítás Takedown
A bejegyzés trackback címe:
https://crazyhardware.blog.hu/api/trackback/id/tr8514671311
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek