A Google alkalmazottai hivatalos nevükön „Googlerek”. Az új dolgozók azonban nem érdemlik ki automatikusan ezt a címet: az első időszakban még csak „Noogler” a nevük (valószínűleg a noob szócskából, de lehet, hogy nem). A Nooglerek színes sapkát viselnek, aminek a tetején egy kis ventilátor van – nem is annyira a diszkrimináció miatt, hanem inkább azért, hogy időt spóroljanak: a sok ezer alkalmazott közül így rögtön lehet tudni, ki az, aki még viszonylag új.
A cég a világ legkutyabarátabb vállalata. Hivatalos kutyájuk is van, Yoshka (bizony… „jóska”) néven, akinek saját blogja is van, irodája pedig a harmadik emeleten található a székházban. Az alkalmazottak bármikor bevihetnek kutyákat, sőt rengeteg kutyaeledel és játék áll rendelkezésre a székház büféiben. Érdekes, hogy a macskákat viszont nem tűrik.
Az első Google dizájnt (ami nagyjából azóta is változatlan) 1996-ban készítette a két alapító, és azért lett olyan egyszerű, mert bár a fiúk remek programozók voltak, gőzük sem volt a HTML-ről. Az első tesztelők az oldal betöltésekor tovább ültek a gép előtt és bámulták a képernyőt. Mikor Eric megkérdezte, mire várnak, a tesztelők többsége azt mondta, „várjuk, hogy betöltődjön az oldal többi része”. Eric erre úgy döntött, szükség van még egy „dizájn elemre” – és berakták a keresődoboz alá, hogy „Copyright by Google” ezzel a drasztikus lezárással is mutatva, hogy a lapnak vége, itt bizony nem fog betöltődni más, tessék keresgélni.
És végül néhány érdekes easter egg a Googleban:
- Csak írjuk be a keresésbe, hogy „Google l33t”, majd válasszuk a „Jó Napom Van” (angolban „I’am Feeling Lucky”) gombot, és máris átállítottuk a keresőt leet-nyelvre. Sok sikert a kibogarászásához!
- Ha animált logót szeretnénk a keresőbe, akkor is hasonló eljárást kell alkalmaznunk: írjuk be, hogy „Google loco”, és nyomjuk meg ismét a szerencsés gombot: máris kaptunk egy jópofa, „táncoló” Google logót.
- Ráadásul az input form, további keresőszavak beírásakor, a szivárvány minden színében fog villogni, betűnként. Hát igen, a „Loco” már csak ilyen.
- Ha depressziósok vagyunk, akkor a már jól ismert módszerrel, a „Google gothic” beírásával, szuper emós keresőt készíthetünk.
- A Google azonban tud Kilngon nyelven is! Ha jól beszéljük a Klingont (van pár StarTrek fanatikus, aki valóban beszéli), csak írjuk be a keresőbe, hogy „xx-klingon” és nyomjunk a lucky gombra. Készen is vagyunk, a kereső, a beállítások és minden egyéb Klingon nyelvű lesz!
Forrás: techline.hu
Egy korábbi bejegyzésben pedig még több érdekesség olvasható!
Utolsó kommentek