Elromlott a billentyűzet? A legtöbben ilyenkor azt tesszük, ami a leglogikusabb – kidobjuk a régit, és veszünk egy újat; szerencsére a billentyűzet az egyik legolcsóbb számítógépes periféria, így még csak azt sem mondhatjuk, hogy megterhelő lenne a pótlása.
- Az igazán elvetemült IT-rajongók azonban nem állnak meg itt: a régi, elhasználódott billentyűzetből rengeteg mókás vagy éppen hasznos dolgot fabrikálhatunk, csak egy kis fantázia és kézügyesség kell hozzá! Lássunk néhány megoldást:
Az első és legegyszerűbb módszer, ha a régi billentyűzet gombjait egyesével hasznosítjuk: készíthetünk belőlük például jópofa USB-s háttértárat! Nincs is másra szükség, csak egy apró, bárhol megvásárolható USB-s „kulcstartóra”, valamint a billentyűzet egyik nagyobb méretű gombjára, mondjuk az Enterre, vagy a Shiftre (de a Backspace is megteszi). Házilag ráerősítjük a mini USB-re, és máris van egy menő háttértárolónk! Ha nagyon maximalisták vagyunk, nem elégszünk meg azzal, hogy csak úgy ráragasztjuk a gombot az USB háttértárra, ellenben igényesen fúrunk egy megfelelő méretű nyílást a gombra, és abba helyezzük az eszközt!
- Ha ennél is kreatívabbak vagyunk, akkor jöhet a „legózás”! Ez főleg Japánban (hol máshol) és Koreában divatos: a fiatalok összegyűjtik az elhasznált billentyűzeteket (nem ritka, hogy több száz darabot), majd mindegyikből eltávolítják a gombokat, így igen jelentős mennyiségű „építőkocka” alapanyagra tesznek szert. A kreativitásnak semmi sem szab határt, ráadásul a téma igen hálás, hiszen gombokból rengeteg színű, formájú áll rendelkezésre, összeragasztani őket anyaguknak köszönhetően (puha műanyag vagy szilikon) viszont nagyon könnyű. Az elkészült installációkat a fiatalok főleg saját szobájuk díszítésére használják, de néha kiállításokat is rendeznek. A képen egy ilyen alkotás látható: a koreai Choi Jung Hyun munkája, igaz, ez nem teljesen öncélú: a művész a környezetszennyezésre és az újrafelhasználás fontosságára hívja fel vele a figyelmet.
- Ha valami igazán látványosat akarunk, de nincs időnk vagy kézügyességünk szobrokat fabrikálni a gombokból, akkor sincs veszve minden! Nagyon gyorsan összedobhatunk például egy „billentyűzet” kávéscsészét vagy ceruzatartót. Utóbbihoz nincs is másra szükségünk, mint egy bármelyik hobbi boltban kapható fa ceruzatartóra vagy dobozkára (a fa a legjobb, hiszen erre könnyű ragasztani). Szedegessük le a gombokat az elromlott billentyűzetről, majd ragasztgassuk rá egyesével a fadobozra. Fél óra múlva készen is van a ceruzatartó/kávéscsésze, garantáltan mi leszünk vele a sztárok a irodában!
- Házassági évfordulóra tökéletes lehet a billentyűzet gyűrű: csak rá kell ragasztanunk a kő helyére. Rövidebb kapcsolatoknál az 1-9 gombokra, hosszú házastársi viszony esetén már kétjegyű számokra lesz szükségünk. Mondanunk sem kell, hogy ezt a jellegű mókás ajándékot inkább a hölgyek ajándékozzák párjuknak: fordítva a dolog nem működik; a szívünk csücskei inkább a mindenféle csillogó köveket részesítik előnyben a gyűrű tetején, mókás elképzelés ide- vagy oda, ne merészeljük kicserélni a briliánst egy nyolcasra…
Utolsó kommentek